АНТИКОРУПЦІЙНИЙ
СПРИНТ
Разом із платформою DOZORRO шукаємо корупцію у містах та районах. Аналізуємо публічні закупівлі, перевіряємо установи на чесність та підвищуємо обізнаність громад про те, наскільки ефективно використовують їхні податки.
АНТИКОРУПЦІЙНИЙ
СПРИНТ
Разом із платформою DOZORRO шукаємо корупцію у містах та районах. Аналізуємо публічні закупівлі, перевіряємо установи на чесність та підвищуємо обізнаність громад про те, наскільки ефективно використовують їхні податки.
Умови гри
Спринт триває місяць. Цього разу замість жолудів — монети
1
Щотижня пишете одну розширену новину на задану тему
Інформаційні приводи шукаєте на DOZORRO та інших сервісах, що допомагають працювати з відкритими джерелами
2
У кожній новині обов'язково має бути коментар чиновника
Ми ж за журналістські стандарти. Тому, маємо взяти комент у чиновника, який відповідальний за закупку, про яку пишемо
3
Навздогін однієї з чотирьох новин потрібно провести інформаційну компанію
Пишемо ще мінімум три матеріали, які будуть розвивати тему, підняту в одній з ваших новин. Це обов'язкова умова для фінішування у спринті
4
Ви можете радитись з експертом DOZORRO
Консультуйтесь з Ольгою Нос, фахівчинею з DOZORRO-спільноти та засновницею ГО "Трипільський край"
Турнірна табличка
Вітаємо переможця!
500 монет
Переможці! Чемпіони!
410 монет
Срібло!
335 монет
Бронза!
300 монет
4 місце. Молодці)
290 монет
5 місце. І подяка за допомогу іншим )))
190 монет
Окремий респект за бойовий дух )
150 монет
Молодці!
110 монет
Дякуємо за участь!
Завдання
Місцева влада
Користуємося DOZORRO і іншими сервісами, аналізуємо, які закупівлі робили органи місцевої влади (міська, района, керівництво ОТГ) для забезпечення своєї роботи: ремонти приміщень, закупівля техніки, автомобілів, паливно-мастильних матеріалів тощо.
Дедлайн - 4 березня 18:00
50 монет
ТИЖДЕНЬ ПЕРШИЙ
Шукаємо дивні закупівлі для забезпечення роботи апарату влади
Комунальне підприємство Мени купило дизпаливо у фірми Коломойського дорожче через відсутність конкурентів. А Корюківські комунальники їздять на бензині компанії, яка працює з офшорами і країнами під санкціями.
Таке буває, коли замовник намагається купити паливо у певного постачальника і деталізує техумови закупівель. Після виправлення порушення виконком Первомайської міськради зекономив 93 780 гривень на придбанні бензину.
Три роки поспіль Херсонська міська рада витрачає по понад мільйон гривень на рік на охорону. Цю послугу надає постійно одна і та ж фірма. Але фактично на всі сутички у мерію викликають поліцію, бо у них повноважень більше.
Двоє учасників, однакова ціна і ні кроку її пониження. Перемогло підприємство, яке неодноразово фігурувало у допорогових закупівлях Волноваської адміністрації. Про іншого учасника торгів у протоколі тендерного комітету не згадали.
У Новоград-Волинській міськраді у грудні 2019 ввели систему електронного документообігу. Начебто після цього там мали би скоротити витрати на папір та іншу канцелярію. Але ні. Навпаки всього цього у мерії стали купувати більше.
У Сватовому мерія переплатила за газ 292 тисячі гривень. Конкуренти скористалися тим, що у переможців на етапі укладання угоди було не все добре з документами і оскаржили рішення тендерного комітету в Антимонопольному.
Журналісти Гадяч.City розбиралися скільки і за якою вартістю купили пального для потреб Гадяцької мерії — чи не завищеною була ціна і чи не порушувалася процедура закупівлі.
А порушення були — купили пального на 195 тисяч, наче б нічого кримінального. Тільки не оприлюднили на ProZorro угоду з постачальником і купили дорожче від власного ж комунального підприємства у того ж постачальника.
Благоустрій міста
Аналізуємо публічні закупівлі для благоустрою райцентру чи інших населених пунктів: лавочки у парк, фонтан у сквер, озеленення тощо. Сюди ж можна віднести ремонт доріг чи тротуарів, заміну плитки і тому подібне.
Дедлайн - 11 березня 18:00
50 монет
ТИЖДЕНЬ ДРУГИЙ
Що купує місцева влада для того, щоб жителям стало затишніше? І чи немає порушень?
На Менщині восени 2019 зробили реконструкцію 16 автобусних зупинок. Одна обійшлася у 87,5 тисяч гривень. Журналісти Сусіди.City вивчили місцевий ринок послуг — такі роботи могли обійтися громаді удвічі дешевше.
У Первомайській міськраді вирішили місцеві кладовища впорядкувати силами приватного підприємця. Але без тендеру — розбили майже 400 тисяч гривень на три угоди, укладені з одним підприємцем на один вид робіт. І це пряме порушення.
На Херсонщині у місцевому комунальному підприємстві «Парки Херсона» відверто ігнорують публічні закупівлі — витрачають з 2018 року більш ніж по 13 мільйонів бюджетних коштів на рік, а на ProZorro не звітують.
В Україні (или Буковелі) снігу не було, а у Волновасі була звична зима. Принаймні, про це свідчать платіжки адміністрації за прибирання снігу та посипання доріг протиожеледною сумішшю. І така зима, що ще й сухостою у місті видалили на 100 тисяч.
Журналісти Новоград.City розбиралися скільки коштує новорічна ілюмінація для міста. Чи можна було її придбати дешевше і як довго вона прослужить громаді.
Щороку у Сватовому облаштовують різдвяне містечко. Це, і придбання нових елементів ілюмінації коштувало 160 тисяч. Журналісти Сватове.City з'ясовували скільки коштує ілюмінація і чому розібрати містечко дешевше, ніж змонтувати.
Тут цікава не ціна, а замовник і виконавець. ФОП, яка ремонтувала огорожі на цвинтарі, є директоркою приватного підприємства, власник якого — депутат Гадяцької міськради. Раніше фірму очолював інспектор з благоустрою міськради.
Освіта і діти
Досліджуємо закупівлі для забезпечення харчування дітей у садочках чи школах або для організації навчального процесу. Придбання техніки для місцевих шкіл, спортивної форми для ДЮСШ, ремонт приміщень, тощо.
Дедлайн - 20 березня, 12:00
50 монет
ТИЖДЕНЬ ТРЕТІЙ
Аналізуємо будь-які закупівлі для роботи шкіл, садочків та закладів позашкільної освіти
Сусіди.City дослідили надійність переможця більшості закупівель відділу освіти Менської міськради. У нього нижче 5% перемог у конкурентних закупівлях. Це може свідчити про участь у тендерах для імітації конкуренції.
Нові спортивні майданчики зі штучним покриттям за більш ніж 4 мільйона гривень мали з'явитися у Первомайську наприкінці 2019. Натомість залишилися огороджені недобудови, за будівництво яких в управлінні ЖКГ розрахувалися повністю.
Журналісти Кавун.City досліджували навіщо у школу Херсону купили мультиварку і кавоварку. А ще дослідили чи не за завищеними цінами це все придбали. І до чого тут взагалі холодильник для учнів?
Найбільше у цих закупівлях Управління освіти, сім'ї, молоді та спорту Волноваської адміністрації цікавило одне — куди подінуть дві тонни фарби.
У 12 дитсадків Новоград-Волинського встановили системи для очищення води. Витратили на це більше 400 тисяч гривень. Журналісти Новоград.City досліджували чи потрібно це було і чи якіснішою стала вода у садочках.
У 2019 у шість садочків міста продукти возили родичі — батько й син. Заробили на цьому мільйон. У 2020 з ними знову підписали угоди, але щось пішло не так і левову частку продуктів для садочків стали купувати у іншого ФОП.
Журналісти Гадяч.City порівняли ціну на масло вершкове, яке купують для закладів освіти Гадяцького району. У порівнянні з міським сектором освіти і сусідніми ОТГ Гадяцька адміністрація за масло переплачує удвічі дорожче.
У Гуляйпільському центрі обслуговування освіти із прозорістю у закупівлях продуктів харчування для садочків не дуже — неможливо побачити, що за продукти і якої якості купують для дітей. Не менше запитань і до цінової політики.
Медицина
Аналізуємо, які закупівлі робили для місцевих лікарень, поліклінік, станцій швидкої допомоги або фельдшерських пунктів. Цікавить все - від придбання "швидких" до закупівля підгузків. Сюди ж можна включити ремонт приміщень медичних закладів.
Дедлайн - 27 березня 18:00
50 монет
ТИЖДЕНЬ ЧЕТВЕРТИЙ
Обслуговування пацієнтів у місцевих медичних закладах
Сусіди.City розбиралися, на що найбільше витрачають грошей у Менській районній лікарні. А також, скільки грошей витратили на захисне обладнання для медиків від коронавірусу і чи так легко купити все необхідне у період епідемії.
Журналісти Гард.City досліджували передноворічні закупівлі для районних лікарень. Там за п'ять днів до нового року купили 15 системників, моніторів, мишок та клавіатур. Закупівля без тендеру, бо допорогова, а от ціни на придбане були дещо завищеними.
Спільним є те, що і підгузки, і комп'ютери купували без торгів, бо суми закупівель «не дотягували» до 200 тисяч. Ймовірніше за все, у лікарні уникали відкритих торгів, обираючи постачальників за власним бажанням.
У лікарню Новоград-Волинська придбали на 140 тисяч мобільних телефонів. Журналісти Новоград.City розбиралися, навіщо і хто ними користуватиметься.
Районна лікарня стала опорною, для нормальної роботи у подальшому туди треба купити додаткове обладнання. Журналісти Сватове.City дослідили, що встигли купити у лікарні найдорожчого і чи це було без порушень.
+ Бонусні монети
Реалізація інфокомпанії — 75 монет
Але загалом, нагадуємо, це —обов'язкова умова для фінішу у спринті
1
За кожні 100 переглядів понад 500 — 5 монет
Підрахунок проводимо в кінці спринту
2
За кожен рерайт вашої новини на інших сайтах — 5 монет
Чим цікавіша ваша новина, тим зі більшою
вірогідністю її передрукують. Передруки без посилання на ваш сайт також рахуються
3
За кожну публічну реакцію влади — 10 монет
Наприклад, пост чиновника у ФБ чи пост на офіційній сторінці відомства. Або на офіційному сайті
4
Якщо ваш матеріал став приводом для перевірки антикорупційними органами — 100 монет 💪
І великий респект від усіх)
5