Рекордні 15 кандидатів
в мери Костянтинівки.
Як у них розбереться пенсіонерка Лілія Василівна
Спецпроєкт
Голоси не на продаж
Пенсіонери з Донецької області аналізують, за кого варто віддати свій голос на місцевих виборах. І це не жарт. Разом зі Свои.Сity руйнуємо стереотип, що голоси всіх людей у віці можна купити за пачку цукру або гречки. Із жителями міст на сході ретельно вивчаємо всіх кандидатів на пост міського голови.
Хто вивчає
Лілія Єремієва, 71 рік
Костянтинівка — Донецька область

46 років працювала у школі, викладала історію. Більшу частину педагогічного шляху пройшла у Костянтинівській школі № 16, була заступницею директора з навчально-виховної роботи. У 2013 році пішла на пенсію. Зараз продовжує викладати - допомагає дітям підготуватися до ЗНО.
Про що говоримо:

Впізнаваність

Програми кандидатів

Активність в агітації

Думка Лілії Василівни може не співпадати із думкою редакції і вашою. Ви можете особисто оцінити кандидатів, їхні програми, соцмережі та зробити свій зважений вибір.

Потрібно йти на вибори. Адже це можливість змінити своє село, місто, дати шанс новим людям втілити ці зміни. Це мій громадянський обов'язок. Щоразу сподіваюся на позитивні зміни.
Хто ці люди?
На посаду міського голови балотуються 15 людей — це рекорд на Донеччині. Жоден з кандидатів не працює зараз в органах місцевого самоврядування. Це найбільша кількість на Донеччині.

Важливо:
7 кандидатів — непублічні люди з одного місцевого підприємства "Гласкомерц", були зареєстровані комісією в один день. Усі вони не ведуть агіації. Серед кандидатів прибиральниця, бухгалтерка, зйомник виробів зі скла, начальниця адміністративно-господарського відділу, інженер, дробільщик-розмелювач скла, інженер-енергетик. За даними YouControl, "Гласкомерц" виробляє листове скло. Підприємство належить костянтинівцю Денису Ізмайлову та Хорн Ребецці Естер (Німеччина). Серед засновників — офшорна компанія на Віргінських островах. Директор ТОВ "Гласкомерц" Денис Коржиков є членом "Опозиційної платформи — За життя" і балотується до міської ради у їхньому списку.
Олег Азаров
44 роки
Від якої партії балотується:
"Опозиційна платформа – За життя"

Що варто знати про кандидата:
Має власне адвокатське бюро "Азаров", член партії "Опозиційна платформа – За життя". Його активно підтримують народні депутати України Наталія Королевська, Юрій Бойко і Валерій Гнатенко. Вважає головною проблемою міста водопостачання. В ефірі каналу "Newsone" сказав, що людей на Донбасі залякують.
Олеся Головчанська
40 років
Від якої партії балотується:
Самовисуванка

Що варто знати про кандидата:
Бухгалтерка на "Гласкомерц". Агітацію не веде.
Сергій Горбачов
49 років
Від якої партії балотується:
Самовисуванець

Що варто знати про кандидата:
Зйомник виробів із скла на "Гласкомерц". Агітацію не веде.
Оксана Кондрашкіна
25 років
Від якої партії балотується:
Самовисуванка

Що варто знати про кандидата:
Начальниця адміністративно-господарського відділу на "Гласкомерц". Агітацію не веде.
Віктор Кравець
76 років
Від якої партії балотується:
Самовисуванець

Що варто знати про кандидата:
Приватний підприємець. Неодноразово був кандидатом на посаду міського голови. Брав участь у виборах 2010 року, тоді теж не проводив агітацію.
Олександр Кулік
53 роки
Від якої партії балотується:
Самовисуванець

Що варто знати про кандидата:
Місцевий підприємець, власник кількох успішних бізнесів. Йому належить мережа заправок "Route 20" в Донецькій області, ресторан "Політ" у Краматорську. Був депутатом міської ради. Про його підтримку заявив лідер "Опозиційного блоку" Борис Колесніков. У місті є регіональне видання "Знамя індустрії", яке належить до сфери впливу Колеснікова і активно піарить кандидата. Співзасновник громадської організації "Відродження та розбудова міста Костянтинівка".
Ольга Лагодна
59 років
Від якої партії балотується:
Самовисуванка

Що варто знати про кандидата:
Прибиральниця на "Гласкомерц". Агітацію не веде.
Володимир Нагінський
57 років
Від якої партії балотується:
Самовисуванець

Що варто знати про кандидата:
Місцевий підприємець, голова наглядової ради ПРАТ "Утяжелитель". З ним пов'язують розвал місцевої меблевої фабрики у 1990-х роках. Три роки тому, коли у Костянтинівці місцеві жителі влаштовували акції протесту через сморід на селищі Червоному, брав активну участь у цих акціях.
Лариса Назарова
57 років
Від якої партії балотується:
Самовисуванка

Що варто знати про кандидата:
Інженер з транспорту на "Гласкомерц". Агітацію не веде.
Володимир Поливяний
61 рік
Від якої партії балотується:
Самовисуванець

Що варто знати про кандидата:
Екс-депутат Донецької обласної ради. Свого часу очолював місцеве підприємство "Спецтехскло", яке випускає авіаційне скло військового призначення. Зараз директор ТОВ "Укрюгпром-ЛТД".
Ірина Половінко
45 років
Від якої партії балотується:
Самовисуванка

Що варто знати про кандидата:
Інженер-електрик на "Гласкомерц". Агітацію не веде.
Оксана Слюта
47 років
Від якої партії балотується:
Самовисуванка

Що варто знати про кандидата:
Дробільщик-розмелювач на "Гласкомерц". Агітацію не веде.
Віолетта Суханова
34 років
Від якої партії балотується:
"Наш край"

Що варто знати про кандидата:
Громадська діячка, членкиня політичної партії "Наш край", керівниця громадської організації "Відродження та розбудова міста Костянтинівка". До своїх здобутків зараховує ремонт даху у дитсадку № 23, хоча гроші на це були виділені з обласного бюджету. Як керівниця ГО взяла в оренду у міської ради на 49 років кінотеатр задля його відновлення.
Василь Хотєнков
54 рік
Від якої партії балотується:
Самовисуванець

Що варто знати про кандидата:
Безпартійний, пенсіонер. Працював у місцевому МРЕВ. У Костянтинівці йому належить місцевий готель "Європа".
Сергій Чертков
56 років
Від якої партії балотується:
Самовисуванець

Що варто знати про кандидата:
Екс-депутат Донецької обласної ради. До початку передвиборчої кампанії у місті були білборди з його привітаннями. У 2006-2012 роках очолював державне підприємство "Костянтинівський хімічний завод". З його іменем пов'язують крах цього підприємства. Три роки очолював Костянтинівську районну державну адміністрацію. До початку війни на сході України жив в Донецьку. Заступник директора ТОВ "Олав".


Кого з кандидатів Лілія Василівна впізнає?
Олега Азаров.
Особисто не знаю. Хоча у 16-й школі вчилася його дружина Лариса. Дивилася деякі відео з Азаровим у соціальних мережах. Не буду ображати людину, але це не мій кандидат.

Віктор Кравець.
Знаю опосередковано, працювала з його дружиною. Але мені незрозуміло, чому вирішила балотуватися на міського голову людина, якій 76 років.

Олександр Кулік.
Знаю добре, бо він вчився в нашій школі. Їхній клас був дуже дружний. Багато хто з того класу стали успішними людьми. Я знаю його дружину, вчила їх сина. Я була на зустрічах з Куліком як кандидатом. Багато людей кажуть, що голосуватимуть за нього. Він сам себе зробив – створив успішні бізнеси у місті. Я вважаю, що йому треба дати шанс.

Володимир Нагінський.
Він активний. Про нього чула торік, коли мітингували проти викидів барди на Червоному (залишків спиртового виробництва до очисних споруд костянтинівського водоканалу. Барда у поєднанні з фекаліями утворює меркаптан — органічну речовину з нестерпним запахом - ред).

Володимир Поливяний.
Він був директором склозаводу. Більше нічого про нього не знаю.

Віолетта Суханова.
Знаю, що торік з жителями Червоного брала участь у мітингах через відсутність води. Завзята і активна, може бути гарною депутаткою. Але, думаю, не більше.

Сергій Чертков.
Він справив на мене гарне враження. Серйозний, не дає нездійсненних обіцянок. Це один з реальних і достойних кандидатів на посаду міського голови.

Василь Хотєнков.
Знаю, що працював у місцевому МРЕВ. Більше про нього не чула

А ось ці сім кандидатів від Гласкомерц. Я не знаю, навіщо це зроблено, який в тому сенс. Я не чула, щоб це підприємство було дуже успішним. Я нічого не чула про тих, хто з цього заводу є кандидатом – про Олесю Головчанську, про Сергія Горбачова, про Оксану Кондрашкіну, про Ольгу Лагодну і ще трьох. Єдине, що я читала, що комісія їх зареєструвала. Це щоб відтягнути голоси? Добре, за них проголосують їхні родичі. І що? Мені цей механізм незрозумілий.
Що в програмах?
Вдалося знайти тільки кілька програм кандидатів та їхні агітаційні матеріали у палатках.
Олег Азаров
Тут багато про реконструкцію Другого донецького водогону. Це величезна проблема для міста – водопостачання. Її вирішення потребує і часу, і грошей. Заяви, що він і його партія допоможуть вирішити цю проблему, – вже не вперше. Кожного разу на виборах тут спекулюють з водою. Азаров пише, що відновити водопостачання і водовідведення реально за два-три роки. Я цьому не вірю. Бо за попередні тридцять років нічого не зробили для цього, ситуація погіршується. Бойко і Королевська усім не допоможуть, наші власні проблеми вирішувати тут треба на місці. Азаров каже, що Костянтинівська громада отримає вдвічі більше грошей, бо до нас долучиться село. Я знаю, що бюджет утворюється з податку на землю, податків із заробітної плати. Я не вірю, що це будуть казкові гроші, які допоможуть розвиватися Костянтинівці. У його у програмі є фраза - покращити доходи людей – це про що? Мені принесуть вдвічі більшу пенсію? Так пенсію не місцева влада виплачує. Абсолютно нерельна програма з популістичними заявами.
Олександр Кулік
Є пункт у програмі, який мені подобається, – це будівництво індустріального парку "Техносіті". Для молоді немає роботи, важливо створювати робочі місця. Але Кулік не говорить, які там будуть підприємства, хто вкладе у це гроші, наскільки це реально. Ідея гарна, конкретики немає. На зустрічі він говорив про реконструкцію кінотеатру на правобережній частині міста. Я не погоджуюся, що нам потрібен кінотеатр. У тому приміщенні потрібна філія Центру творчості, щоб діти займалися у гуртках. Кулік обіцяє подовжити роботу міських автобусів, це добре, адже після 18 години з Червоного нічим поїхати, лише таксі. Але треба домовлятися з приватними перевізниками. Ще жоден міський голова цього не зробив.
Сергій Чертков
Є багато про комунальну галузь. Це добре, адже комунікації старі, вони щороку все більше зношуються, їх потрібно міняти. Але він пише про заміну 15 км труб, цього замало. Кандидат обіцяє встановити дитячі майданчики по мікрорайонах міста. От у нас на Червоному встановили кілька років тому біля школи, але цього замало. Чертков у програмі каже про ремонт грунтових доріг, освітлення, встановлення зупинок громадського транспорту. Це правильно і це потрібно. Він каже, що знає, де знайти гроші на вирішення цих проблем. Але у програмі про це не пише. Також у програмі є про відкриття аптек у віддалених селищах, це потрібно, бо пенсіонерам важко добиратися до центру. Багато конкретних речей.


Жодна з програм кандидатів мені не подобається. Написані поспіхом, не продумані, багато обіцянок, які нічим не підкріплені. Усі вони містять "допомагати, розвивати, будувати, очищати, озеленювати". Але в який спосіб? Де брати гроші на це? Навіщо це нашій громаді? Цього у програмах немає.
А що з агітацією?
Сторінка активна. На ній багато відео, публікацій. Є сюжети про зустрічі з виборцями. Навіть фільм зняли про нього. Видно, що його піаром займаються професійно. Пише вітання з професійними святами, дякує за підтримку людям. Рейтинги, які вони тут оприлюднюють, якісь нереальні, на мою думку. Де вони таку підтримку мають, я не знаю.
Сторінка цікава. Багато про зустрічі з людьми, його поїздки, є обговорення міських проблем і пропозиції їх вирішення. Є фото з жителями міста – у дворах багатоповерхівок, зі студентами, працівниками підприємств. На сторінці Куліка написали, що його підтримує Борис Колесніков, який багато робить для міста. Тут "не обливають брудом" інших кандидатів. Кулік записав звернення, де запрошує на дебати Азарова і Гнатенка, без образ, лише запрошення. Мені такий підхід імпонує.
Кілька разів на день робить публікації проти своїх опонентів. Викладає багато відео проти них. Майже усіх критикує. Також записує власні відео з пропозиціями, як налагодити поставки якісної води жителям міста, покращити роботу поліції.
Його сторінка активна. Зустрічається з людьми, викладає відео про ці зустрічі. Обговорює проблеми, які є у місті. Позиціонує себе як "народний мер".Також викладає відео як вирощує помідори та огірки у власній теплиці, готує дрова для бані.

У Фейсбуці є багато бруду на кандидатів-опонентів. Мені це не подобається. Навіщо люди так принижують інших? Вони то напевно знають? Я читала багато про нашу ментальність. Думаю, що одна з причин – у нашій історії. Бо ми мали завжди два козака і три гетьмани. Треба мати сміливість визнати свої помилки, озвучити те, що не вдалося. Це наша погана звичка.
Сторінка інформативна, вона часто виходить у прямий ефір. Це добре і створює довіру до кандидата. Зустрічається з людьми у селах, по різних мікрорайонах, проводить агітаційну роботу. Не пише образливих речей на своїх опонентів.
На сторінці дякує жителям за підтримку, пише про встановлення дитячого майданчика. Інформації не дуже багато.
Сторінка наповнена тим, що він робить перед виборами. Встановив дитячі майданчики, відстояв відділення Укрпошти на Сантуринівці. Також у форматі відео став відповідати людям на питання, які вони надсилають. У коментарях відповідає людям коректно, запрошує до діалогу. Майже щодня у відеоформаті відповідає на питання виборців.


Після того, як побачила програми кандидатів та їх активність на сторінках у соціальних мережах, лідерами для мене є три кандидати – Олег Азаров, Олександр Кулік та Сергій Чертков. Обиратиму серед двох останніх, напевно, але ще не вирішила, за кого голосуватиму. Але ближчим є свій – Олександр Кулік, бо він з Червоного, звідки і я сама. Боротьба загостроється з кожним днем до виборів. Але хочу побажати усім кандидатам успіху і не обливати один одного брудом.
*Думка Лілії Василівни може не співпадати із думкою редакції і вашою.
Вивчіть програми і соцмережі кандидатів і зробіть власний усвідомлений вибір.
Бліц перед рішенням
Що варто дізнатися про кандидатів, перш ніж приймати рішення?
Я б радила більше дізнатися про кандидатів, їх родини, їх професійний шлях. Навіть не про те, що вони обіцяють, а ким вони є, який у них досвід, як вони спілкуються. Від цього багато залежить. Адже в подальшому їм формувати команду, налагоджувати діалог з різними людьми, шукати інвесторів.
Продавати голос за цукор, гречку чи концерти зірок вигідно чи ні?
Це кожна людина сама вирішує. Я так ніколи не робила. І на власні очі не бачила, щоб комусь ті пакунки з гречкою чи олією давали.
Після вивчення кандидатів, підете на вибори?
Так, я обов'язково піду на вибори. Хоча програми кандидатів мені не подобаються загалом. У Костянтинівці 10 років не було виборів. Але зараз ми маємо обрати нову владу, яка буде працювати над розбудовою міста, покращенням інфраструктури, створенням робочих місць.


Читайте більше про вибори
на сході України на Свои.Сity
Над проектом працювали
Ідея та реалізація
Слідкуйте за нами в соцмережах