Редакції мережі The City у 25 українських містах поговорили з підприємцями про роботу під час карантину, допомогу від держави та адаптацію до нових умов після послаблення обмежень. Запитали, як вони переживають кризу, чи бачать в цьому нові можливості, як оцінюють свої можливості працювати онлайн та які прогнози мають на майбутнє.

Найбільш вразливим до карантинних обмежень та їх наслідків став саме малий бізнес, у якого не було достатньої "подушки безпеки". Заклади громадського харчування, магазини, туристична галузь, спортивні клуби і кінотеатри — всім їм довелося на час зупинити роботу, а потім призвичаїтися до нових умов.

Все частіше підприємці говорять про зменшення доходів і зниження купівельної спроможності клієнтів, а міжнародні та українські дослідження свідчать, що у найближчі місяці 18-20% малих бізнесів можуть закритися. Що відбувається з малим і середнім бізнесом в регіонах — читайте у спецпроєкті.
КАФЕ І КАВ'ЯРНІ
ДОСТАВКА
МАГАЗИНИ
ОНЛАЙН
ПОСЛУГИ
ПРОДУКТИ
РОЗВАГИ І ПОДОРОЖІ
ЯК ПЕРЕЖИТИ ВАЖКІ ЧАСИ: ПОРАДИ ВІД ПІДПРИЄМЦІВ
1.
Бажано завжди тримати фінансову подушку — запас коштів на випадок форс-мажору.
Якщо є можливість, варто мати не одне джерело доходу.
2.
3.
Виробництво, а особливо коли йдеться про недорогі товари, стає перевагою під час кризи.
Необхідно чітко розуміти свій ринок та за можливості, перш за все, орієнтуватись на локальний.
4.
У бізнесу має бути широкий спектр онлайн-представлення: сторінки в соціальних мережах, телеграм-канал, можливо — сайт.
5.
6.
За можливості організації опції доставки товару вона має бути обов'язково.
Зв'язок із потенційними клієнтами має бути постійним: онлайн-вебінари, презентації, зворотній зв'язок про якість продукції, відгуки тощо.
7.
Оренда комунального або державного майна в разі економічної кризи — глобальної або конкретного орендаря — не передбачає звільнення від оплати або певні знижки. Варто це пам'ятати.
8.
9.
Підтримувати своїх колег, навіть конкурентів, і купувати у них товари та послуги — це запорука того, що і вони звертатимуться до Вас та рекомендуватимуть друзям. В період кризи це теж важливо, як засіб взаємовиручки.
Англійська має значення. В період кризи це дозволяє оперативно знаходити нові шляхи розвитку, ідеї та новації, навчатись новому, — все це здебільшого представлене англійською.
10.
Спецпроєкт Підтримай Локальне організовують Агенція розвитку локальних медіа Або в партнерстві з редакціями мережі The City за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Зміст продукту належить виключно редакціям мережі The City i не обов'язково відображає погляди USAID чи уряду США.